
Ubice srpske djece, žena i staraca Jošanice 25 godina bez kazne
Počinioci stravičnog zločina nad nedužnim srpskim civilma u selima Gornje Jošanice kod Foče moraju biti kažnjeni ukoliko se u BiH želi graditi mir i suživot, poručeno je danas sa obilježavanja 25 godina od ovog najmasovnijeg stradanja srpskog življa u gornjem Podrinju. Na Nikoljdan, 19. decembra 1992. godine, muslimanska vojska iz Goražda je u osvit dana istovremeno upala u desetak jošaničkih sela svirepo ubivši 56 srpskih civila, među kojima je bilo troje djece, te veliki broj žena, djevojaka i staraca. Borac Vojske Republike Srpske Milorad Čančar, koji je bio među prvima koji su stigli u jošaničko selo Hodžiće nakon izvršenog masakra, kaže da su zatekli pobijene sve mještane. “Najpotresnija slika koja












