
Banjaluka: Prvi pješadijski bataljon obilježio Vidovdan (FOTO)
Prvi pješadijski bataljon Trećeg pješadijskog /Republika Srpska/ puka Oružanih snaga BiH obilježio je Vidovdan u Banjaluci. Obilježavanje je počelo Svetom arhijerejskom liturgijom u Crkvi Svetog Velikomučenika kneza Lazara i parastosom srpskim vojnicima poginulim od Kosovskog boja do danas. Tim povodom osveštano je slavsko žito i kolač, te organizovan slavski ručak. Zamjenik komandanta Prvog pješadijskog bataljona Trećeg pješadijskog /Republika Srpska/ puka Saša Lazarević poručio je da ne bi bilo Republike Srpske da nije bilo boraca Vojske Srpske, čija se tradicija baštini i danas i crpe vrline od svetih predaka. Lazarević je izjavio da pripadnici Prvog pješadijskog bataljona pokazuju zajedništvo sa narodom i da je Vidovdan važan ne samo za bivše borce Vojske Republike












