arrow up

Podijelite vijest:

GRADONAČELNICA SUPETRA USKRATILA DONACIJU ZBOG NAPADA NA SRBE

Ivana Marković. FOTO:Tonijela Marinelic
Ivana Marković. FOTO:Tonijela Marinelic

Gradonačelnica grada Supetra na ostrvu Braču, Ivana Marković oštro je osudila napad na nacionalnoj osnovi u ovom gradu u kojem su stradala četiri mladića i jedna djevojka srpske nacionalnosti i odlučila da uskrati donaciju “Torcida kupu”.

“Svaki čin nasilja, ikada, igdje i prema bilo kome je neprihvatljiv, a pogotovo da se ovako nešto desi jer neko pripada drugoj nacionalnosti ili priča drugim jezikom. Supetar je oduvijek bio i biće tolerantan i otvoren za sve koji žele doći i posjetiti naš grad, raditi i živjeti. Ono što me tješi je da niko od napadača nije bio iz Supetra”, navodi se u saopštenju Markovićeve.

S obzirom na to da su napadači bili posjetioci “Torcida kupa”, Markovićeva je navela da je odlučila povući odluku o donaciji ovom događaju jer grad ne može podsticati sportska događanja čiji učesnici ili posjetioci iskazuju mržnju, prenose hrvatski portali.

“Grad Supetar će uskratiti dalje korištenje svih sportskih terena u vlasništvu grada za održavanje ovog kupa. Svima koji su pogođeni ovim napadom želim što brži oporavak i apelujem na institucije da najstrože kazne počinioce bez imalo milosti”, poručila je Markovićeva.

Nekoliko mladića su, u noći između subote i nedjelje, u Supetru, na Braču, napali pet osoba, među kojima su bila i lica srpske nacionalnosti.

Osim krivične prijave, protiv dvojice napadača podnesene su prekršajne prijave zbog kršenja Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, te Zakona o suzbijanju diskriminacije.

Izvor: SRNA

NAJNOVIJE VIJESTI

PREFACE

Tracing for the real and not conspicuous title for this book I faced

Gojko Knežević

Rođen 22. 12. 1934. godine u selu Ušivac, kod Knežice, opština Kozarska Dubica,

Mile Vukelja

Rođen 16. novembra 1930. godine u selu Donja Dragotinja, Prijedor Kazuje: Roditelji su

Dobrila Kukolj

Banjaluka Svjedoči: Rođena sam u jednom od najljepših sela ko­je je smješteno na

Svjedoci pakla

Došao je kraj ćutanju o stradanju Srba. U kon­tek­stu pro­mijenjenih istorijskih okolnosti, a

Uvod

Tragao sam za pravim a neupadljivim naslovom za ovu knjigu, jer su za

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​