
Počelo obilježavanje 26 godina od stradanja Srba
U Sijekovcu je počelo obilježavanje 26 godina od stradanja 46 Srba u ovom selu na području opštine Brod. Tim povodom Svetu liturgiju u Crkvi Svete velikomučenice Ognjene Marije služi lokalno sveštenstvo u prisustvu Njegovog preosveštenstva episkopa zvorničko-tuzlanskog Fotija. Liturgiji prisustvuju predstavnici Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Vukota Govedarica, predsjednik Odbora za traženje zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila Republike Srpske Marko Grabovac, ministar bezbjednosti BiH Dragan Mektić, kao i načelnik opštine Brod Ilija Jovičić. Liturgiji prisustvuju i drugi predstavnici udruženja proisteklih iz odbrambeno-otadžbinskog rata, članovi porodica nastradalih i mnogobrojni vjernici. Po završetku liturgije biće služen parastos i položeni vijenci na spomen-ploču nastradalima,













