
Валенса: У Пољској се буде демони екстремиста и антисемитизма
Бивши пољски предсједник, добитник Нобелове награде за мир 1983. године Лех Валенса, упозорио је данас поводом марша и мисе радикалних националиста протеклог викенда у Бјалистоку и спаљивања лутке Јеврејина на њиховом маршу у Вроцлаву да се у Пољској буде демони. “Садашња политичка ситуација буди демоне, а потврда тога је скандал око Народно-радикалног блока у Бјалистоку и спаљивање лутке Јеврејина у Вроцлаву. Ти демони упозоравају да не треба ниподаштавати демократију”, рекао је Валенса. На све већу бахатост пољских националистичких екстремиста и пораст антисемитизма које нове власти прећуткују, упозорила је јуче на годишњицу устанка у варшавском јеврејском гету градоначелница Хана Гронкјевич Валц. Она је одмах наишла је одмах на жестку критику из владајуће












