
Valensa: U Poljskoj se bude demoni ekstremista i antisemitizma
Bivši poljski predsjednik, dobitnik Nobelove nagrade za mir 1983. godine Leh Valensa, upozorio je danas povodom marša i mise radikalnih nacionalista proteklog vikenda u Bjalistoku i spaljivanja lutke Jevrejina na njihovom maršu u Vroclavu da se u Poljskoj bude demoni. “Sadašnja politička situacija budi demone, a potvrda toga je skandal oko Narodno-radikalnog bloka u Bjalistoku i spaljivanje lutke Jevrejina u Vroclavu. Ti demoni upozoravaju da ne treba nipodaštavati demokratiju”, rekao je Valensa. Na sve veću bahatost poljskih nacionalističkih ekstremista i porast antisemitizma koje nove vlasti prećutkuju, upozorila je juče na godišnjicu ustanka u varšavskom jevrejskom getu gradonačelnica Hana Gronkjevič Valc. Ona je odmah naišla je odmah na žestku kritiku iz vladajuće












