
Савчић: Захвалност борцима и народу крњинског краја
У Ристића Гају у добојском мјесту Опсине данас је обиљежен почетак пробоја “Коридора живота” који је изведен у јуну 1992. године и био једна од најзначајнијих акција у одбрамбено-отаџбинском рату. Предсједник Борачке организације Републике Српске /БОРС/ Миломир Савчић захвалио је борцима и народу крњинског краја за велики допринос стварању Републике Српске, истичући да се њихове жртве треба са поносом сјећати. “Са поносом се сјећамо тог времена и извођења прве акције Војске Републике Срспке чији је циљ спајање територије источног и западног дијела Српске, јер се 1992. године српски народ налазио у врло неповољном, не само политичком, већ и војном положају”, навео је Савчић. Он као значај успјешно реализоване акције “Коридор













