
Служен парастос и положени вијенци за погинуле српске јунаке
Обиљежавање Дана одбране сарајевско-романијске регије почело је данас на Војничком спомен-гробљу “Мали зејтинлик” на Сокоцу служењем парастоса за погинуле борце и полагањем вијенаца. Вијенце на централни крст положили су изасланик предсједника Републике Српске Љубиша Ћосић, као и делегације Владе Републике Српске, Народне скупштине, делегат у Вијећу народа Републике Српске и изасланик српског члана Предсједништва БиХ Зоран Ђерић. На централни крст вијенце су положили генерални конзул Србије у БиХ Владимир Николић, делегације града Источно Сарајево, Борачке организације Републике Српске, Републичке организације породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила, Савеза логораша, Удружења “Ветерани” Републике Српске. Вијенце су положили и представници Трећег пјешадијског /Република Српска/ пука Оружаних снага БиХ, начелник општине Калиновик Милева













