
Вучић: Заједничко обиљежавање годишњице прогона Срба из Хрватске
Србија и Република Српска и ове године ће заједно обиљежити годишњицу прогона Срба из Хрватске, 4. августа у избјегличком насељу Бусије у општини Земун, а 19. августа ће на Градини обиљежити 75 година од почетка убијања Срба у логору Јасеновац, најавио је данас премијер Србије Александар Вучић. Вучић је на заједничкој конференцији за новинаре са предсједником Републике Српске Милорадом Додиком навео да ће убијање и прогон Срба са њихових вијековних огњишта на подручју тадашње Републике Српске Крајине, а садашње Хрватске бити обиљежени “не позивајући било кога на освету и сукобе, већ позивајући на живот и на разумевање прошлости да се нешто слично не би понављало у будућности”. Вучић је поручио













