
BBC: Bombardovali smo Srbiju osiromašenim uranijumom!
U agresorskom napadu na SRJ tokom 1999.te godine korišćen je osiromašen uranijum, potvrdio je britanski biolog Rodžer Kofil, prenosi BBC. Prema rečima Kofila, kao posledica NATO bombardovanja iz 1999.te godine u narednom periodu najmanje još 10.000 ljudi u Srbiji će umreće od raka. On je do svojih prognoza došao u svojoj laboratoriji u južnom Velsu, a o pomenutoj problematici pričao je na londonskoj konferenciji posvećenoj problematici bombardovanja američkih i britanskih snaga, osiromašenim uranijumom u Iraku, 1991. godine. Inače, ovo nije nova tema, o tome je još 1999. godine pisao BBC, a sudeći po povećanom broju obolelih od kancera na ovim prostorima crne prognoze su se, na žalost, ispostavile i više












