
Божићна посланица Патријарха Варнаве из 1936: Ако комунизам завлада, повратка из тог зла – нема!
Пре тачно 80 година, 1936, Патријарх Варнава је у божићној посланици упозорио српски народ шта ће се десити ако одлучно не одбаци надирући комунизам. Божићну посланицу из 1936. преносимо у целости: КОМУНИСТИЧКИ ОТРОВ ЗА ЛАКОВЕРНИ СВЕТ Браћо и сестре Децо наша љубазна, Морамо вас упозорити на противверско и подмукло струјање из иностранства. Ма колико веровали у здрав разум и разборитост нашег света, који још није исцелио љуте ране из минулих ратова, ипак морамо рећи, да се шири комунистички отров, који у нашим данима, изгледа, долази до претећег изражаја. Прикривен утицај те немани данашњега доба има значај опасности зато, што се она нарочито омладини нашој приказује у једној невиној а примамљивој













