
ХОС-овци најавили још спомен плоча са поздравом ЗДС
Након Јасеновца и Кутине, ветерани ХОС-а најавили су за наредну седмицу постављање плоче са усташким поздравом “За дом спремни” и у Новој Горици, Сесветама, па и шире у целој Хрватској, на којима ће бити уклесана имена још десеторице погинулих добровољаца из претходног рата. Загреб – Након Јасеновца и Кутине, ветерани ХОС-а најавили су за наредну седмицу постављање плоче са усташким поздравом “За дом спремни” и у Новој Горици, Сесветама, па и шире у целој Хрватској, на којима ће бити уклесана имена још дешеторице погинулих добровољаца из претходног рата. Премијер Андреј Пленковић најавио је раније, након постављања такве спомен плоче у Јасеновцу, да ће Влада Хрваске предложити одговарајуће институционалне и законске












