
Ко то више личи на НДХ – РС или бошњачка БиХ?
“Ако бисмо почели славити ‘празнике’ као што је 9. јануар, онда би се неки могли досетити и да се слави, рецимо, 10. април, дан када је основана Независна Држава Хрватска (НДХ)”, рекао је Валентин Инцко, високи представник међународне заједнице у БиХ, након спектакуларне прославе 25 година од оснивања Републике Српске. [1] Ово није први пут да они, злонамерни према Србима, праве поређења између Републике Српске и НДХ. Тако је рецимо Динко Грухоњић, Бошњак из Бањалуке, који је ухлебљење и нови дом пронашао у Србији (одужио јој се тако што је кренуо заговарати државност Војводине) у Е-новинама написао “За утјеху, ваља подсјетити да је Бањалука и у Другом свјетском рату била












