
Završen treći sastanak komisije o Stepincu, nastavak u aprilu
U Novom Sadu je završen treći sastanak crkvene mješovite pravoslavno-katoličke komisije, na kome se raspravljalo o odnosu hrvatskog kardinala Alojzija Stepinca prema Nezavisnoj Državi Hrvatskoj /NDH/ u vremenu progona od 1941. do 1945. godine, dok će sljedeći sastanak biti održan u aprilu u Požegi u Hrvatskoj. Predviđeno je da na narednom sastanku Komisije, koji će biti održan 21. i 22. aprila, bude razmotrena tema “Odnos nadbiskupa Stepinca prema SPC od 1941. do 1945. godine”, saopšteno je iz SPC. Na sastanku u Vladičanskom dvoru u Novom Sadu u prethodna dva dana sastale su se delegacije SPC i Hrvatske biskupske konferencije, čiji je zadatak da zajednički razmotre ulogu Alojzija Stepinca prije, za













