
Жртве траже правду, обнову и љубав
Обележавање мартовског погрома на КиМ почело је јуче у Манастиру Грачаница служењем парастоса страдалим жртвама једног од највећих мирнодопских злочина у овом делу Европе. У црквеној порти окупили су се грађани, политички представници, свештеници, монаси, породице и уружења отетих и несталих Срба. По изласку из манастира, с белим ружама у рукама, колона од неколико стотина особа прошетала је главном улицом и положила цвеће на споменик посвећен отетим и несталим Србима у Покрајини. У галерији Дома културе Грачаница отворена је изложба слика под називом „Насликај ми Призрен”. Радови су настали, крајем прошле године, на колонији у Манастиру Светих Архангела код Призрена који је у насиљу 17. марта 2004. тешко пострадао заједно












