
Obilježeno 25 godina od osnivanja Druge posavske brigade
Polaganjem vijenaca i parastosom za poginule borce Vojske Republike Srpske kod Centralnog spomenika u Šamcu, obilježeno je 25 godina od osnivanja Druge posavske brigade. Predsjednik opštinske Boračke organizacije Lazar Blagojević istakao je da su se borci Druge posavske brigade nesebično žrtvovali u odbrani teritorije Republike Srpske. “Ovo je prilika da se evociraju uspomene na te teške dane, da se sjetimo svih saboraca koji su izgubili život braneći Republiku Srpsku, kao i ranjenih boraca koji su preminuli nakon rata”, rekao je Blagojević obraćajući se okupljenima. On kaže da je, prema evidencijama kojima raspolažu, u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu poginulo 410 boraca Druge posavske brigade, više od 930 ih je ranjeno, tri se













