
Danas obilježavanje 25 godina od stradanja Srba u Bradini
Preživjeli i protjerani Srbi iz konjičkog sela Bradina danas će u seoskom Hramu Vaznesenja Gospodnjeg i porti obilježiti 25 godina kako su zločinci iz redova muslimanskih i hrvatskih snaga pobili njihove braću, sestre, majke, očeve, rodbinu, kumove i komšije, spalili ovo i okolna sela, a njih zauvijek protjerali sa vjekovnih ognjišta. Tog 25. maja 1992. godine na najbrutalniji način ubijeno je 48 srpskih civila, ostali odvedeni u logore i protjerani, a Hram Vaznesenja Gospodnjeg zapaljen i srušen. Programom obilježavanja predviđeno je da u obnovljenom Hramu Vaznesenja Gospodnjeg u 10.00 časova Njegovo preosveštenstvo episkop zahumsko-hercegovački i primorski Grigorije, uz sasluženje sveštenstva Srpske pravoslavne crkve, služi Svetu arhijerejsku liturgiju. Paroh konjički jerej













