
Večernje novosti: Hrvatska duguje Srbima za izgubljenu imovinu 35 milijardi dolara, dug penzionerima najmanje milijardu evra
Srbi iz Hrvatske, 22 godine od okončanja rata i dalje vode u Zagrebu i drugim gradovima mnoštvo sporova zbog prava koja su im uskraćena tokom rata devedesetih, i većinu njih gube. Nisu to samo sporovi vezani za neisplaćene penzije između 1991-1998, koje su se poslednjih dana našle u fokusu, već i u vezi sa stanarskim pravom i izgubljenom imovinom, vrednom 35 milijardi dolara. Ovaj iznos je potvrđuje Savo Štrbac, prvi čovek dokumentarno-informacionog centra “Veritas”, bio naveden i u srpskoj kontratužbi protiv Hrvatske pred Međunarodnim sudom pravde, pišu danas “Večernje novosti”. Dug penzionerima najmanje milijardu evra Buru u javnosti izazvao je stav Međunarodne organizacije rada (ILO), da Hrvatska nije dužna da










