
Казна “Хајдуку” због скандирања “Убиј Србина”
Европска фудбалска унија /Уефа/ казнила је Фудбалски клуб “Хајдук” из Сплита играњем утакмице пред празним трибинама због скандирања “Убиј Србина” на мечу против “Левског” у квалификацијама за Лигу Европе. На сајту “Хајдука” објављено је да је УЕФА казнила клуб и новчано са 55.000 евра, од којих је 50.000 “због расистичког скандирања”, а 5.000 евра “због убацивања разних предмета у терен”. У саопштењу се додаје да је “Хајдук” пријавила Уефи организација ФАРЕ – “Фудбал против расизма у Европи”. Сплићани су најавили жалбу на одлуку Уефа, напомињући да су добили похвале од делегата за организацију меча високог ризика против “Левског” у Дугопољу. Прије двије године “Хајдук” је због усташких обиљежја на трибинама












