
Kada će zaseoci u kojima žive Srbi u Hrvatskoj dobiti struju?
Između 80-ak i 130 zaselaka u Hrvatskoj u kojima uglavnom žive Srbi i danas nema struju. Uglavnom je reč o nekoliko kuća koje su tokom rata odsečene sa elektromreže. Popis tih domaćinstava napravili su Srpsko narodno vijeće i Hrvatska elektroprivreda. Proces ponovne elektrifikacije posle rata zaustavljen je pre sedam godina, a u SNV-u kažu da imaju obećanja da će do kraja sledeće godine svi opet imati struju. Već su četiri godine kako se Petar Borković vratio u Dalmaciju i sve to vreme samo čekićem može da obrađuje kamen za zidove koje gradi. Ima brusilicu i sav alat, ali nema na šta da ih uključi. Selo Otišić kod Sinja s porodicom










