
Dan državnosti Srbije obeležen u Orašcu
Vučić: Sve nam je džabe ako nemamo ljude Orašac – Dan Državnosti Srbije, Sretenje, obeležen je danas državnom ceremonijom u Orašcu kojoj su prisustvovalii predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednik Republike Srpske Milorad Dodik. Ceremoniji su prisustvovali i državni vrh Srbije, kao i Republike Srpske, veliki broj zvanica kao i građana, a prethodno je patrijarh SPC Irinej služio liturgiju. Predsednici Vučić i Dodik položili su venac na spomenik vođi Prvog srpskog ustanka Karađorđu a zatim se i obratili okupljenima. Vučić je poručio da ćemo Srbiju odbraniti od uticaja i interesa velikih sila, ali da je još važnije da sačuvamo i obnovimo naš narod, jer „sve nam je džabe ako nemamo








