arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

ВИШЕ ОД 200 УЧЕСНИКА ТРЧАЛО ЗА СРПСКУ

Учесници данашње трке
Учесници данашње трке

Више од 200 тркача узраста од четири до 88 година трчало је данас центром Бањалуке у првој овогодишњој трци, која је одржана у склопу Бањалучке тркачке лиге „Трчимо за Српску“.

Душко Тадић, предсједник Атлетског клуба инвалида „Врбас“ из Бањалуке и један од организатора Бањалучке тркачке лиге, рекао је Срни да су презадовољни одзивом грађана који су трчали поводом Дана Републике и православне Нове године.

Он је рекао да је данашња трка уједно и прва од четири овогодишње за одрасле и од укупно шест за дјецу у склопу ове лиге.

„Трке су хуманитарног карактера. План нам је да у току године прикупимо 1.000 новогодишњих пакетића за дјецу из социјално угрожених породица са подручја Бањалуке“, рекао је Тадић.

Он је рекао да је стаза за дјецу до 10 година била дуга 250 метара, дјеца од 10 до 14 година трчала су на 500 метара, док су тркачи од 16 до 88 година трчали стазу у дужини од пет километара.

Тадић је рекао да су се трци одазвали тркачи из читаве Републике Српске, БиХ и Србије.

„И вријеме нас је послужило. Иако је јутрос било хладно, сунце је изашло баш пред почетак трке тако да су учесници имали прави амбијент за трчање“, рекао је Тадић.

Он је рекао да је жеља организатора да се из године у годину трка под називом „Трчимо за Српску“ подигне на виши ниво.

Извор: СРНА

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Гојко Кнежевић

Рођен 22. 12. 1934. године у селу Ушивац, код Кнежице, општина Козарска Дубица,

Миле Вукеља

Рођен 16. новембра 1930. године у селу Доња Драготиња, Приједор Казује: Родитељи су

Добрила Кукољ

Бањалука Свједочи: Рођена сам у једном од најљепших села ко­је је смјештено на

Свједоци пакла

Дошао је крај ћутању о страдању Срба. У кон­тек­сту про­мијењених историјских околности, а

Увод

Трагао сам за правим а неупадљивим насловом за ову књигу, јер су за

Резиме

Без обзира на евентуална реаговања на ову књигу, аутор констатује једну трагичну чи­ње­ницу

Василије Каран

Бања Лука Казује: Корачао сам у колони која је водила у Јасе­но­вац. Колона

Бранко Граонић

Рођен 23. новембра 1939. године у селу Велика Жуљевица, Босански Нови Казује: Рођен

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​