
До сада изграђено 47 кућа за хрватске повратнике
Министар за избјеглице и расељена лица Републике Српске Давор Чордаш рекао је да је у оквиру Пројекта реконструкције стамбеног фонда (ОПЕЦ) до сада изграђено 47 кућа за хрватске повратнике у Републику Српску, те је планирана изградња још 10 стамбених јединица. Током разговора са предсједником Главног вијећа Хрватског народног сабора Божом Љубићем, Чордаш је указао и на пројекат реконструкције стамбених јединица који је финансиран из кредита Саудијског развојног фонда, а у оквиру којег је планирана изградња 47 стамбених јединица за Хрвате повратнике у Српској. Као најзначајнији заједнички пројекат, Чордаш је издвојио Регионални програм стамбеног збрињавања, којим ће на простору Српске за Хрвате бити обезбијеђено 1.800 стамбених јединица, саопштено је из Министарства













