arrow up

Подијелите вијест:

РЕПУБЛИКА СРПСКА НЕЋЕ ПРИЗНАТИ НЕЗАВИСНОСТ КОСОВА

milorad

БИЈЕЉИНА, 13. АПРИЛА (СРНА) – Предсjедник Републике Српке Милорад Додик изjавио jе да БиХ неће признати независност Косова зато што то неће признати Република Српска, коjа jе незаобилазан фактор стабилности БиХ.

Додик jе рекао да jе на првоj сjедници Савjета министара БиХ министар иностраних послова БиХ Златко Лагумџиjа покушао да убаци уредбу коjа jе требало да регулише или доведе до неког суштинског неформалног признања Косова.

“Косово су `вjештачки` признале земаље и велике моћне силе у ароганциjи да казне Србиjу и српски народ, да га jош jедном понизе, и такво Косово не може да добиjе легитимитет од Српске”, рекао jе Додик синоћ за БН телевизиjу.

Предсjедник Српске истакао jе да на дневном реду Републике Српске неће бити признање Косова, коjе jе нелегална и нелегитимна држава, те да jе у том погледу апсолутно jасан став, што значи да неће доћи ни до стављања на дневни ред питања признања.

“Република Српска, упркос притисцима бошњачке стране, неће дозволити да то питање уопште буде разматрано, jер у БиХ не можете да завршите ни jедан посао без сагласности Српске, коjа брани своjе интересе и циљеве. Српска jе направила политичку експанзиjу у оквиру БиХ, jачаjући своjе институционе моћи у борби за позициjу и враћање приоритета коjи jоj одговараjу”, рекао jе Додик.

Он jе закључио да jе Косово извор дугорочне и дугогодишње нестабилности у региону, и као такво неће добити признање независности од Републике Српске.

 

Извор: срна

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Гојко Кнежевић

Рођен 22. 12. 1934. године у селу Ушивац, код Кнежице, општина Козарска Дубица,

Миле Вукеља

Рођен 16. новембра 1930. године у селу Доња Драготиња, Приједор Казује: Родитељи су

Добрила Кукољ

Бањалука Свједочи: Рођена сам у једном од најљепших села ко­је је смјештено на

Свједоци пакла

Дошао је крај ћутању о страдању Срба. У кон­тек­сту про­мијењених историјских околности, а

Увод

Трагао сам за правим а неупадљивим насловом за ову књигу, јер су за

Резиме

Без обзира на евентуална реаговања на ову књигу, аутор констатује једну трагичну чи­ње­ницу

Василије Каран

Бања Лука Казује: Корачао сам у колони која је водила у Јасе­но­вац. Колона

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​