arrow up

Podijelite vijest:

Radojčić u Dragočaju otkrio spomenik poginulim borcima

Gradonačelnik Banjaluke Igor Radojičić danas je u naselju Dragočaj otkrio spomenik poginulim borcima odbrambeno-otadžbinskog rata.

Gradonačelnik Banjaluke Igor Radojičić danas je u naselju Dragočaj otkrio spomenik poginulim borcima odbrambeno-otadžbinskog rata.
Dragočaj – Otkriven spomenik poginulim borcima Foto: SRNA

Radojičić je ovom prilikom istakao da je Grad obezbijedio u budžetu sredstva za izgradnju i sanaciju spomenika na nekoliko lokacija u gradu, jer je to, smatra on, obaveza prema poginulim borcima, saopšteno je iz Gradske uprave.

“Na cijelom području Banjaluke niz spomen obilježja je u ovoj godini ili rekonstruisan ili se radi, uključujući ovaj u Dragočaju, zatim u Zalužanima, Laušu i Bistrici, a predstoji i na Starčevici”, precizirao je gradonačelnik.

Radojičić je naglasio da ostaje najkrupniji zadatak, a to je izgradnja centralnog spomen-obilježja.

“Mislim da će to u mandatu ove gradske administracije biti riješeno u smislu lokacije, projekta, a nadam se i početka gradnje”, rekao je Radojičić.

Predsjednik Gradske boračke organizacije Goran Rogić naveo je da je zahvalan Gradu što je izdvojio oko 90.000 KM za izgradnju pet spomenika u ovoj godini.

“Zadovoljan sam što smo i na ovaj način pokušali dati svoj doprinos u tome da otrgnemo od zaborava imena naših stradalih saboraca”, naglasio je Rogić.

Izvor: SRNA

Vezane vijesti:

Služen parastos za 47 poginulih boraca iz Kola i Goleša

Novi Grad: Položeni vijenci kod spomen obilježja

Služen parastos za poginule borce u Cimirotima

NAJNOVIJE VIJESTI

PREFACE

Tracing for the real and not conspicuous title for this book I faced

Gojko Knežević

Rođen 22. 12. 1934. godine u selu Ušivac, kod Knežice, opština Kozarska Dubica,

Mile Vukelja

Rođen 16. novembra 1930. godine u selu Donja Dragotinja, Prijedor Kazuje: Roditelji su

Dobrila Kukolj

Banjaluka Svjedoči: Rođena sam u jednom od najljepših sela ko­je je smješteno na

Svjedoci pakla

Došao je kraj ćutanju o stradanju Srba. U kon­tek­stu pro­mijenjenih istorijskih okolnosti, a

Uvod

Tragao sam za pravim a neupadljivim naslovom za ovu knjigu, jer su za

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​