fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Почело снимање филма о страдању српске деце у норвешким логорима током Другог светског рата

Прве сцене филма „33 Анђела“ о страдању српске деце у нацистичким логорима за време Другог светског рата, снимљене су на месту некадашњег логора NDH Земун (Semlin) на локалитету Старо Сајмиште.
ФОТО: Српска историја

Иницијатор и покретач филма Бранко Димовић Димески, продуцент и директор филма, задовољан је пријемом и подршком у Србији по питању реализације филма. Он је изјавио да ускоро филмска екипа путује у Републику Српску где наставља снимање са сведоцима страдања за време Другог светског рата у логорима у Норвешкој, преноси Ђорђе Бојанић.

Бранко је захвалан потомцима страдалих на сарадњи која је врло интензивна, која усмерава на обострано интересовање да се истина о страдању деце не заборави и наглашава и да ће после снимања у Српској екипа кренути и пут Норвешке, где наставља снимање.

Филм ,,33 Анђела“ продуцираће поред Бранка Димовића Димеског и Драган Гане Виденовић, а режију ће потписати Горан Вучковић.

Снимање филма ће трајати око годину дана а како је планирано, снимаће се на више локација. Осим Србије, Норвешке и Републике Српске, у плану је снимање и у Канади.

У Норвешку је послато 102 деце од којих је више од 33 смртно страдало. Најмлађе међу њима имало је само 12 година.

Наратор и сарадник на филму је и доктор филозофије и теологије Јоханес Солберг из Норвешке. Он је изразио велику захвалност Србији и српском народу на гостопримству и на великој жртви коју је српски народ поднео за време Другог светског рата:

„Захвалан сам продуценту и директору филма „33 Анђела“ господину Димовићу Димеском што ме је позвао да учествујем у овом пројекту, важном за оба народа, српски и норвешки. Надам се да ћемо овим пројектом помоћи у сагледавању целокупних историјских чињеница везаних за дешавања у време Другог светског рата и допринети још бољим односима како два народа тако и две земље“, преноси Ђорђе Бојанић.

IMG 11a97ebdcf3a10f76101f1c144a03216 V
Део филмске екипе

Продуцент филма је нишлија Драган Гане Виденовић, коме је како каже, част што је део овог пројекта.

,,Сви ми имамо обавезу према Србима који су дали своје животе да би ми могли да живимо. Срећан сам и узбуђен што ћу радећи на филму моћи бар мало да им се одужим. Да их отргнем од заборава, јер они заслужују вечно сећење“, каже продуцент Драган Гане Виденовић.

1674074189239
Редитељ Горан Вучковић
1672613841795 1

Приредила: Српска историја

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: