
OBILJEЖENO 70 GODINA OD STRADANJA SRBA U POPOVOM POLJU
Episkop zahumsko-hercegovački i primorski Grigorije služio je parastos za oko 200 Srba iz Popovog polja koje su ustaše bacile u jamu Jagodnjaču u junu 1941. godine. Parastos je služen u spomen – kosturnici u Veličanima gdje su prije dvadeset godina preneseni posmrtni ostaci žrtava. “U ove dane, od Jasenovca do Jadovna, Prebilovaca i Veličana i svih stratišta, sjećamo se strašnog zločina koji su počinililjudi zadojeni zlom i opakom mišlju da imaju pravo pogubiti drugoga čovjeka”, rekao je sinoć vladika Grigorije. Episkop zahumsko-hercegovački i primorski naglasio je da Hercegovina ima svijetlu i svetu tradiciju trpljenja, mučenja i stradanja, ali da nema tradiciju zločina od koga svako normalan bježi. “Moramo biti svjesni da ubijanje i zločin imaju posljedice. Zato treba mnogo više












