
ОБИЉЕЖЕНО 70 ГОДИНА ОД СТРАДАЊА СРБА У ПОПОВОМ ПОЉУ
Епископ захумско-херцеговачки и приморски Григориjе служио jе парастос за око 200 Срба из Поповог поља коjе су усташе бациле у jаму Јагодњачу у jуну 1941. године. Парастос jе служен у спомен – костурници у Величанима гдjе су приjе двадесет година пренесени посмртни остаци жртава. “У ове дане, од Јасеновца до Јадовна, Пребиловаца и Величана и свих стратишта, сjећамо се страшног злочина коjи су починилиљуди задоjени злом и опаком мишљу да имаjу право погубити другога човjека”, рекао jе синоћ владика Григориjе. Епископ захумско-херцеговачки и приморски нагласио jе да Херцеговина има свиjетлу и свету традициjу трпљења, мучења и страдања, али да нема традициjу злочина од кога свако нормалан бjежи. “Морамо бити свjесни да убиjање и злочин имаjу посљедице. Зато треба много више












