
Hrvati ponosni i na het-trikove iz NDH
Fudbalski savez Hrvatske (HNS) na zvaničnoj Fejsbuk stranici okačio je fotografiju sa svim igračima koji su u dresu nacionalog tima postigli het-trik. „Na današnji dan 1996. godine Goran Vlaović postigao je het-trik u susretu s Korejom, a prilika je to za prisetiti se i svih het-trikova Vatrenih, kao i četiri gola Mladena Petrića u utakmici s Andorom“, stajalo je u nedelju na stranici HNS, uz hešteg „budi ponosan“. Među osmoricom fudbalera koji su se našli na fotografiji nalaze se i dvojica koji su za Vatrene nastupali tokom nacističke Nezavisne Države Hrvatske – August Lešnik dao je tri gola Slovačkoj u pobedi 6:1 1942. godine, dok je Franjo Velfl dve godine













