
U Podgorici počela peta sjednica Mješovite komisije o Stepincu
Peta sjednica Mješovite katoličko-pravoslavne komisije za dijalog o kontroverznom kardinalu Alojziju Stepincu, koji se nalazio na čelu Rimokatoličke crkve u ustaškoj Nezavisnoj Državi Hrvatskoj za vrijeme genocida nad Srbima u Drugom svjetskom ratu. Okvirna tema je odnos poratne, komunističke vlasti prema Stepincu i sudski proces koji je protiv njega vođen. Domaćin podgoričke sesije je Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, jedan od stalnih članova komisije. Osim njega, Srpsku pravoslavnu crkvu u mješovitoj komisiji predstavljaju mitropolit zagrebačko-ljubljanski Porfirije, episkop bački Irinej i episkop slavonski Jovan. Članovi mješovite komisije zakleli su se na ćutanje dok zasjedaju, kao i da neće iznositi detalje sa sjednica u javnosti. Jedan od redovnih članova jeste i profesor













