
Подићи споменик на Казанима
Замјеник предсједника Републичке организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Вељко Лазић изјавио је данас Срни да споменик свирепо убијеним сарајевским Србима на Казанима мора бити подигнут, али да је проблем што то власти у Федерацији БиХ /ФБиХ/ не допуштају. “Нажалост, ни 25 година од гнусног злочина споменик није подигнут. Од 2007. године имали смо 13 захтјева упућених институцијама ФБиХ да споменике подигнемо у сарајевској Добровољачкој улици, Тузли, Бихаћу, Јајцу и у осталим мјестима гдје је српски народ страдао у протеклом рату, али све је остало на овоме”, рекао је Лазић. Лазић је истакао да ће Републичка организација породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила и даље










