
Zločin bez kazne – Medari 1. svibnja 1995.
Prvog dana vojno redarstvene akcije “Bljesak”, 1. svibnja 1995. godine u selu Medari, tada općina Nova Gradiška, hrvatski su vojnici, na svirep način usmrtili dvadeset i dvoje civila od njih dvadeset i četvero koliko ih se tada zateklo u selu. Podsjećamo da su 1. svibnja 1995. godine pripadnici Hrvatske vojske ušli u selo oko 6 sati ujutro i počinili zločin nad preostalim stanovništvom. Preživjele su dvije mlade djevojke, i to samo zato što ih je prepoznao i zaštitio jedan od pripadnika HV-a. Zahtijevamo učinkovitiji rad policije i Državnog odvjetništva Republike Hrvatske i sudova RH na istraživanju i procesuiranju svih ratnih zločina i upozoravamo još jednom na neprocesuiranje zločina u Medarima.











