
СУТРА ПОМЕН ЗА 24-ОРО УБИЈЕНИХ СРБА ИЗ РАТКОВИЋА
СРЕБРЕНИЦА, 20. ЈУНА /СРНА/ – У сребреничком селу Ратковићи сутра ће бити обиљежено 22 године од погибиjе 24-оро Срба из тог села, углавном цивила, коjе су на свиреп начин убиле муслиманске снаге из околних села и Сребренице 21. jуна 1992. године. Парастос убиjеним Србима из Ратковића, као и претходних година, биће служен код споменика коjи су подигли преживjели мjештани и гдjе се jедном годишње окупљаjу да одаjу пошту, положе цвиjеће и прислуже свиjеће за покоj душа убиjених сродника и комшиjа. Помен организуjу Борачка организациjа и Одбор за обиљежавање значаjних датума страдања српског народа Сребренице. Настављаjући етничко чишћење српског народа из сребреничких села, започето у априлу 1992. године, jаке муслиманске снаге из околних села








