
У плану изградња спомен-обележја свим страдалим Србима
У Парку пријатељства на Новом Београду планирана је изградња централног спомен обележја страдалим Србима од 1990, а у Одбор за подизање тог споменика укључено је Министарство за рад, запошљавање борачка и социјална питање. Предложено је да тај споменик буде подигнут на садашњој локацији спомен-обележја Вечна ватра и биће посвећено свим жртвама које су страдале за слободу Србије и српског народа. „На тај начин би постојао један централни споменик који би достојно обележио укупна страдања свих бораца за слободу и невино страдалих жртава током свих ратова у српској историји“, стоји у одговору Министарства за рад на питање народног посланика Александра Чотрића (СПО). Чотрић је, како је саопштено из СПО-а, питао да












