
Владика Хризостом освештао цркву у Спомен-комплексу Чардак
Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Хризостом освештао је данас цркву Светог апостола Томе у склопу Спомен-комплекса Чардак код Дервенте, гдје су припадници Хрватске војске и паравојних хрватско-муслиманских јединица 1992. године убили 37 мјештана српске националности. Владика Хризостом је нагласио да су мјештани били мученици и да је то мјесто страдалништва. “Нису они страдали случајно, нису случајно жртве. Они су страдали због имена Исуса Христа којег су носили у себи и на себи”, рекао је владика Хризостом у бесједи након што је освештао цркву и служио парастос за страдале мјештане Чардака. Он је захвалио свима који су помогли изградњу Спомен-комплекса “Чардак”. Предсједник Удружења ратних заробљеника општине Дервента Драго Кнежевић рекао је да













