
Parastos stradalim borcima i civilima iz Gajeva
U spomen-hramu “Svete Petke” u Gajevima kod Šamca danas je služen parastos za 18 poginulih boraca i tri civilne žrtve proteklog otadžbinskog rata, te za 16 žrtava iz Drugog svjetskog rata sa ovog područja. Načelnik Odjeljenja za opštu upravu opštine Šamac Lepa Trivić kaže da je dužnost svih nas da se na današnji dan poklonimo onima koji su dali najveću cijenu, svoje živote, kako bi mi danas živjeli u Republici Srpskoj. Ona je dodala da je obaveza republičkih i lokalnih vlasti da se brinu o porodicama palih boraca, ratnim vojnim invalidima, borcima i svima onima zbog kojih danas slobodno živimo. Prema riječima predsjednika mjesne boračke organizacije “Gajevi” Čede Lukića, crkva













