arrow up

Подијелите вијест:

Бујање национализма

srna2.jpg

Предсjедник Управног одбора Српског демократског форума из Загреба Вељко Џакула упозорио jе да у Хрватскоj и даље буjа национализам умjесто окретања европским вриjедностима и токовима.

“Чини ми се да jе мало потребно па да национализам букне и да поjединци злоупотриjебе спорт и да се иживљаваjу над онима коjи су другачиjи”, рекао jе Џакула поводом посљедњих напада на српске обjекте у Хрватскоj након пораза хрватске рукометне репрезентациjе од Србиjе у оквиру Европског првенства, пише “Фокус”.

Саво Штрбац, предсjедник Документационо информативног центра “Веритас”, изjавио jе да су се и раниjе дешавали напади на Србе, не само поводом утакмица, него и током туристичке сезоне, додаjући да jе наjвише штете нанесено Србима зато што многи jош нису остварили своjа права у Хрватскоj.

“Ниjе само риjеч о материjалноj штети, него и о далекосежним посљедицама коjе се могу огледати и у немогућности повратка. Због свега овога увлачи се страх међу повратнике и шаље jасна порука Србима шта их чека у Хрватскоj”, рекао jе Штрбац.

Он сматра да jе инцидент у Вуковару полициjа могла предвидjети и сприjечити зато што су тамо пренос утакмице гледали навиjачи из разних диjелова Хрватске коjи су враћени са граничног прелаза са Србиjом, jер су били у алкохолисаном стању.

Група разочараних навиjача хрватске рукометне репрезентациjе напала jе 27. jаунара у Сплиту Србе коjи су у просториjи српске заjеднице на Мажурановићевом шеталишту прослављали Дан Светог Саве, као и угоститељске обjекте и просториjе СДСС-а у Вуковару.

Вандали су полупали и два стакла на православноj цркви у историjском jезгу Дубровника.

Извор: срна

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Гојко Кнежевић

Рођен 22. 12. 1934. године у селу Ушивац, код Кнежице, општина Козарска Дубица,

Миле Вукеља

Рођен 16. новембра 1930. године у селу Доња Драготиња, Приједор Казује: Родитељи су

Добрила Кукољ

Бањалука Свједочи: Рођена сам у једном од најљепших села ко­је је смјештено на

Свједоци пакла

Дошао је крај ћутању о страдању Срба. У кон­тек­сту про­мијењених историјских околности, а

Увод

Трагао сам за правим а неупадљивим насловом за ову књигу, јер су за

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​