
Ратни војни инвалиди обиљежили дан лица са инвалидитетом
Удружење ратних војних инвалида у Новом Граду обиљежило је данас Међународни дан лица са инвалидитетом. Предсједник предсједништва Удружења Сретко Вајагић рекао је да Удружење ратних војних инвалида у Новом Граду мјесечно прикупи у фонд солидарности око 1.000 КМ, а средства се користе за помоћ члановима. “Ове године два ратна војна инвалида из Новог Града добила су помоћ из програма Фонда за професионалну рехабилитацију и запошљавање и ресорног министарства од по 1.250 КМ за пољопривредну производњу”, навео је Вајагић. Начелник општине Нови Град Сњежана Рајилић рекла ће општина и у наредном периоду помагати борачке категорије. Она је додала да је на подручју општине у току изградња и обнова више спомен- обиљежја













