
Dokumentarac o masakru u Dvoru na Uni vraćen na doradu
Dokumentarni film ’15 – minuta – Masakr u Dvoru’ rađen u dansko-hrvatskoj koprodukciji vraćen je na doradu. Naime, nakon što je jedan hrvatski branitelj gledao film podnio je kaznenu prijavu. ‘Pri kraju Oluje u Dvoru na Uni pobijeno je sedam psihijatrijskih bolesnika i hendikepiranih ljudi i nije jasno tko je to napravio. U blizini je bilo puno vojnika svih vojski, danski vojnici su bili promatrači. Grupa vojnika koja je snimljena u filmu kako prolazi kroz žito 10 minuta prije zločina je potpisana kao Hrvatska vojska i time bez ikakvih dokaza optužena za zločin. Istraživao sam puno materijala, radi se o prevari – a tu je prevaru financirao HAVC sa 250.000













