
Hrvatska predsjednica između dvije vatre
Predsjednik Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović suočila se sa salvom bijesa hrvatskih desničara nakon osude zločinačkog režima NDH, ali joj i oni koji pozdravljaju njen istup zamjeraju da je i sama doprinijela ustašizaciji društva. Nekada poznati hrvatski glumac, a sada jedan od najvećih ekstremista Božidar Alić napao je na svom “Fejsbuku” Kitarovićevu i premijera Tihomira Oreškovića. “Zaboravite na drugi mandat, gospođo predsjednice, danas ste počinili političko samoubistvo pljunuvši na hrvatske grobove i malobrojne živuće Hrvate svojim ljigavim, slugeranjskim istupom”, komentariše Alić i poručuje: “Niko više ne vjeruje ni vama niti mutavcu od premijera. Oboje ste politički mrtvaci”. Njgova reakcija uslijedila je nakon izjave Kolinde Grabar Kitarović da je ustaška NDH “bila












