
Томпсон одржао предавање школарцима уз поздрав: “За дом спремни!”
Пјевач Марко Перковић Томпсон учествовао је у католичкој основној школи у Шибенику на вјерској трибини за младе током које је ученицима пуштена његова пјесма “Чавоглаве” која почиње усташким поздравом: “За дом спремни”. Пред двораном пуном ученика седмих и осмих разреда, те средњошколаца, Томпсон је говорио о “вјери и љубави према породици и богу” и својим искуствима из “домовинског рата”, пренијели су хрватски портали. Трибину је организовао Катехетски уред Шибенске бискупије и “Дружба сестара фрањевки од Безгрешне” у Шибенику. Многи ученици су запјевали пјесму чији један стих гласи: “Чујте српски добровољци, бандо четници, стићи ће вас наша рука и у Србији”, након чега се двораном проломио громогласан аплауз. Томпсон је младима













