
Дигните глас против величања усташтва!
Више српских организација и Срба упутило је апел Министарству правде Аустрије, Влади покрајине Корушке и премијеру Корушке Петеру Кајзеру, као и општини Феклемаркт у којем се противе величању усташтва у Блајбургу. “Са сажаљењем смо морали да читамо у новинама да су 14. маја на комеморативном скупу за жртве такозваног Блајбуршког масакра јавно истицани симболи усташа, који су били савезници нацистичке Немачке”, наводи се у апелу. Несумњиво, даље се истиче, да поштовање заслужују они, који су погубљени у току одмазде Титових партизана, а да претходно ништа нису скривили. “Ми смо мишљења да комеморација за мртве у Блајбургу заслужује више поштовања према мртвима. У том контексту фашистичка обележја, певање расистичких песама и












