
ББЦ: Бомбардовали смо Србију осиромашеним уранијумом!
У агресорском нападу на СРЈ током 1999.те године коришћен је осиромашен уранијум, потврдио је британски биолог Роџер Кофил, преноси ББЦ. Према речима Кофила, као последица НАТО бомбардовања из 1999.те године у наредном периоду најмање још 10.000 људи у Србији ће умреће од рака. Он је до својих прогноза дошао у својој лабораторији у јужном Велсу, а о поменутој проблематици причао је на лондонској конференцији посвећеној проблематици бомбардовања америчких и британских снага, осиромашеним уранијумом у Ираку, 1991. године. Иначе, ово није нова тема, о томе је још 1999. године писао ББЦ, а судећи по повећаном броју оболелих од канцера на овим просторима црне прогнозе су се, на жалост, испоставиле и више












