“Како Вучић прича о Хрватима, нико у Хрватској никад није о Србима”
“Хрватска више неће трпети никакве провокације и застрашивања својих грађана какве спроводе власти Србије и увешће противмере због прогона хрватских бранитеља”, изјавио је хрватски министар спољних послова Миро Ковач у интервјуу који је данас објавио сарајевски “Дневни аваз”. Ковач је рекао да је последњи иступ премијера Србије Александра Вучића у Доњој Градини у којем је Хрватску оптужио за рехабилитацију усташтва тек један у низу сличних наступа, што говори о континуитету политике Београда, пренела је агенција Хина. Хрватски министар је подсетио да је “Вучић и 4. августа у говору у Земуну акцију ослобађања окупираних делова хрватских територија назвао ‘злочиначким коначним решењем”. – При том је користио изразе попут “вађења српских очију” и “сечења













