
Нестанак ћирилице води нестанку српског идентитета
Потискивањем ћирилице из употребе и њеним нестанком губи се једно од најзначајнијих обиљежја српског идентитета и културе, рекао је синоћ у Братунцу потпредсједник Удружења “Ћирилица” Миодраг Којић из Београда. Његовим и предавањем професора Слободана Чуровића из Подгорице о ћириличком писму његововом потискивању из употребе и запостављању у односу на латиницу и посљедицама које из тога произилазе завршене су “Братуначке духовне вечери” које је Светосавска омладинска заједница из овог мјеста организовала у овом мјесeцу поводом 25. септембра, Дана општине Братунац. Своје стихове о српском језику и писму ћирилици ревитовала је пјесникиња из овог градића Теодора Кошарац, а о ћирилици у народној поезији и српском језику и ауторску пјесму у десетерцу о













