
Расистичка ознака за Српски народни Музеј жртава геноцида
Музеј жртава геноцида у Београду добио је црвену траку са латиничним натписом “Србин – Сербе”, која је једна од укупно три такве сачуване траке које су Срби морали да носе на руци у Независној Држави Хрватској /НДХ/, изјавио је директор Музеја Вељко Ђурић Мишина. “Као што су Јевреји морали да носе жуте траке, Срби су морали да ставе црвене с ознаком своје националности. Тиме су аутоматски постајали мета где год да се нађу”, рекао је Мишина за београдске “Вечерње новости”. Он је истакао да је ријеч о драгоцјеном свједочанству о геноцидној политици НДХ, имајући у виду да је по завршетку Другог свјетског рата уништен највећи број материјалних доказа о геноциду













