
„Hrvatski pravoslavci“
Na Badnji dan, kada se u crkvenoj porti tradicionalno praštaju razmirice među komšijama, u gradu Zagrebu ostrvila se grupa novoustaša da remeti tu atmosferu, onima već malobrojnim, koji imaju snage i odlučnosti da u atmosferi višedecenijskog progona, ipak dođu u saborni hram SPC! Zagreb je nažalost varoš gde su srbožderski ispadi počeli još pre dva veka, jer su prve organizovane antisrpske rušilačke demonstracije održane 1899.godine, u organizaciji HSP! Ante Starčević „otac domovine“, iako mu je majka Milica bila Srpkinja, prvi je počeo da širi laž o „hrvatskim pravoslavcima“, pokušavajući kao vođa HSP (Hrvatska stranka prava) da tu laž naturi krajinskim Srbima, koji su tada još „carski ljudi“ bili, te za civile








![Zatvorenici logora Aušvic [Foto: EPA]](https://jadovno.com/wp-content/uploads/2016/01/Zene_u_logoru.jpg)



