
У Берлину отворена изложба о страдању Срба у НДХ
У Парохијском дому Храма Светог Саве у Берлину данас је отворена изложба “Моје Јадовно”, поводом обиљежавања 72 године од пробоја логораша из Јасеновца. Изложба “Моје Јадовно” свечано је отворена у 12.00 часова након Свете литургије, коју је служио парох Вељко Гачић. Отварању изложбе присуствовали су бројни посјетиоци и гости, представници амбасада Србије и БиХ у Њемачкој, те предсједник Удружења “Јадовно 1941.” из Бањалуке Душан Басташић. Амбасадор Србије у Њемачкој Душан Црногорчевић изјавио је Срни да је изузетно значајно да се овакве изложбе одржавају зато што је то подсјећање на најбестијалније, најстрашније и најмонструозније злочине које људски ум уопште може да појми, а којима је био изложен српски народ у Независној











