
Обиљежено 25 година од оснивања Друге посавске бригаде
Полагањем вијенаца и парастосом за погинуле борце Војске Републике Српске код Централног споменика у Шамцу, обиљежено је 25 година од оснивања Друге посавске бригаде. Предсједник општинске Борачке организације Лазар Благојевић истакао је да су се борци Друге посавске бригаде несебично жртвовали у одбрани територије Републике Српске. “Ово је прилика да се евоцирају успомене на те тешке дане, да се сјетимо свих сабораца који су изгубили живот бранећи Републику Српску, као и рањених бораца који су преминули након рата”, рекао је Благојевић обраћајући се окупљенима. Он каже да је, према евиденцијама којима располажу, у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату погинуло 410 бораца Друге посавске бригаде, више од 930 их је рањено, три се













