
Марш “Путевима првог српског прогона у БиХ” (ВИДЕО)
Марш “Путевима првог српског прогона у БиХ” данас се одржава у знак сјећања на све страдале Србе са подручја општина Брод, Добој, Дервента и Модрича у оквиру традиционалне манифестације “Дани Липе на Вучијаку”. Из Брода према Липи кренула је велика група грађана са Трга патријарха Павла организвоно кроз бициклијаду и маратон, а са паркинга ресторана “Камен” у Доњем Клакару кренула је група грађана организована у марш дужине 10 километара. Служен је парастос и положени вијенци на спомен-обиљежје поред цркве на Липи. Дводневна мнифестација “Дани Липе на Вучијаку” започела је синоћ у мјесту Подновље служењем парастоса у знак сјећања на све страдале српске борце и цивиле са подручја Брода, Добоја, Дервенте, Вукосавља












